Wydarzenia|

26 kwietnia na długo pozostanie w pamięci uczniów klas maturalnych, bowiem tego dnia po raz ostatni zabrzmiał dla nich szkolny dzwonek. Uroczysta akademia była doskonałą okazją, by wyróżnić i nagrodzić absolwentów z najwyższą średnią,     z najwybitniejszymi osiągnięciami w dziedzinie sportu oraz   wszystkich tych, którzy aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

Wyjątkową tradycją naszej szkoły jest nagradzanie osób szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz całej społeczności szkolnej oraz rozsławiania jej imienia, zaszczytnym tytułem Bene Meritus. Na przestrzeni czterech a nawet pięciu lat, osobami wyróżnionymi, które poświęcały szkole najwięcej czasu i serca są: Zofia Głąb, Maja Kruszyńska, Oskar Miśków.

Wręczono także specjalne dyplomy Primus Inter Pares – tytuł ten przyznawany jest przez Klub Herbertowskich Szkół najlepszym uczniom ostatnich klas szkół należących do tego ogólnopolskiego stowarzyszenia. W tym roku zaszczytny tytuł Pierwszego Spośród Równych Sobie uzyskali:  Maja Kruszyńska, Wojciech Maksymiuk, Jessica Majda.

Osiągnięcia sportowe to kolejny powód do dumy. Nauczyciele wychowania fizycznego wyróżnili naszych wybitnych sportowców, którzy walecznie zdobywali medale sławiąc imię naszej szkoły. Są to: Krzysztof Hanusek, Mateusz Kaczmarczyk, Aleksander Majchrzak, Dominik Piaskowski, Szymon Pyrak.

Uczniowie klas 3  w imieniu młodszych kolegów i koleżanek, pożegnali  ich następującymi słowami:

Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca:  Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość,  zrozumienie i przyjaźń.

Podczas uroczystości zebrani mieli także możliwość, pod postacią nostalgicznego filmiku stanowiącego podsumowanie minionych lat, powspominać piękne, przeżyte wspólnie chwile.

W atmosferze pełnej wzruszeń i nostalgii uczniowie pożegnali swoich nauczycieli i wychowawców, by rozpocząć całkiem nowe, dorosłe życie…

Comments are closed.

Close Search Window