POWERSE – Międzynarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej|

Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi udało się wreszcie zorganizować ostatnie z zaplanowanych w projekcie zadań – czworo nauczycieli z Zespołu Szkół nr 3 przez tydzień obserwowało pracę partnerskiej szkoły w Cefalu na Sycylii. Szkoła w Cefalu jest nie tylko przepięknie położona, ale ma bardzo bogatą tradycję pracy z uczniami utalentowanymi artystycznie – w skład zespołu szkół wchodzi Liceo Artistico, które istnieje od ponad 100 lat. Nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się pracy sycylijskiej szkoły, biorąc udział w zajęciach z metalurgii (fascynujący popis talentu nauczyciela metalurgii, Emilio, który przygotował dla nas metalowe dzieło-smoka), architektury (w doskonale wyposażonej modelarni), ceramiki, malarstwa i wielu innych. Nasi nauczyciele zrewanżowali się prezentacją z przedsiębiorczości, w której przedstawili możliwości rozwoju zawodowego utalentowanych uczniów, na przykładzie działających w naszej szkole miniprzedsiębiorstw.

Zarówno przepiękne Cefalu, jak i gościnna szkoła wymagają ponownych odwiedzin, dlatego już myślimy o nawiązaniu współpracy w kolejnych projektach 🙂

Comments are closed.

Close Search Window