Wydarzenia|

Ponieważ żyli prawem wilka
historia głucho o nich milczy…
Zbigniew Herbert
Z okazji przypadającego w dniu 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klasy wojskowej – I D  reprezentowali naszą szkołę na zawodach strzeleckich “Wilcze ścieżki” – śladami żorskiego Żołnierza Wyklętego porucznika Wiktora Kani ps. Felek, które odbyły się w dniu 1 marca 2024 roku na terenie leśnej strzelnicy Dębina.
Głównym organizatorem zawodów był pan Robert Nowak oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach, a gościnnie wystartowali w nich uczniowie naszego Liceum oraz Placówki Wsparcia Dziennego, Świetlica “Horyzont” w Żorach.
W sumie w zawodach wzięło udział 60 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy ZSP6 w Żorach oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Wśród nagród znalazły się kalendarze IPN, gry planszowe IPN oraz akcesoria firmy Patria Nostra. Wszystkie nagrody upamiętniają polski czyn zbrojny.
Wyniki:
KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce – Bartosz Baron – OPW III LO im. Z. Herberta – 28 pkt
II miejsce – Mateusz Skupień – OPW III LO im. Z. Herberta – 28 pkt
III miejsce – Dobroszka Gnutek – -OPW III LO im. Z. Herberta- 26 pkt
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Igor Solewodziński – klasa 6a ZSP6 – 48 pkt.
II miejsce – Sofia Biriuk – klub młodzieżowy PWD Horyzont – 28 pkt.
III miejsce – Bartosz Nowak – klasa 8a ZSP6 – 26 pkt.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Po zakończonych zawodach osoby chętne mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinków AK-47, Beryl, strzelby oraz pistoletu.
Autor zdjęć: Robert Nowak

Comments are closed.

Close Search Window