Erasmus "STEPS TOWARDS A HEALTHY SCHOOL", Wydarzenia|

W dniach 20-24.03.2023 nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z Niemiec, Estonii, Portugalii i Hiszpanii.
Tematyką kolejnego spotkania projektowego była aktywność fizyczna.
Program wizyty był bardzo napięty. Oto nasze działania w skrócie:
  •  Uczestnicy wzięli udział w prelekcji na temat wpływu  aktywności fizycznej na nasze zdrowie. W grupach międzynarodowych opracowywali plan treningowy i żywieniowy dla swojego rówieśnika. Konkurowali też w quizie na temat działania ludzkiego organizmu.
  • Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli goście mogli wziąć udział w warsztatach sportowych i spróbować wielu różnych form aktywności takich jak taniec, samoobrona, siatkówka, baseball, badminton lub przeciąganie liny. Celem tych zajęć było zachęcenie młodych ludzi do znalezienia takiej formy ćwiczeń, która sprawi im przyjemność. Ukoronowaniem dnia była Belgijka, którą tańczyliśmy wszyscy razem.
  • Chłopcy z klasy strażackiej zorganizowali pokaz pierwszej pomocy
  • Pokazaliśmy naszym gościom najpiękniejsze miejsca w okolicy- odwiedziliśmy Pszczynę, Kraków oraz Wisłę, a w  ramach promowania aktywności fizycznej wspięliśmy się razem na szczyt Równicy.
  • Udaliśmy się z wizytą do Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat bioróżnorodności naszego regionu i dbania o środowisko.

Wszystkim bardzo się podobało, Goście żegnali nas ze łzami wzruszenia.

Oby było więcej takich spotkań:)

Comments are closed.

Close Search Window