Wydarzenia|

Działania profilaktyczne są ważnym obszarem działalności naszej placówki, a w tym roku szkolnym sporo się działo. W dniach 30.03 – 05.04. 2023r trwał Szkolny Tydzień Profilaktyki, który upłynął pod hasłem – „Być szczęśliwym – trzeba się nauczyć”.       Głównym celem organizacji Dni  Profilaktyki było propagowanie zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości przyjacielskich w życiu człowieka.
W tych dniach uczniowie mogli na przerwach pograć w gry, ułożyć puzzle  i zjeść coś słodkiego w utworzonej na ten czas strefie relaksu oraz wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli m.in.: „Gdzie mieszka złość”, „Relacje, które łączą”, „Nastoletnia depresja”, „Jak radzić sobie ze stresem”, „Relaksacja poprzez sztukę” oraz „Pierwsza pomoc”- zajęcia prowadzone przez szkolnych harcerzy. Gościliśmy specjalistów z różnych dziedzin: p. dr Ewę Krzyżak-Szymańską – pracownik Akademii Wychowania  Fizycznego w Katowicach, która prowadziła warsztaty profilaktyczne z nowych metod uzależnień; p. Tomasza Rychold z Centrum Holistycznego Rozwoju, który udzielał wskazówek na temat tego, jak radzić sobie ze stresem oraz  prowadził warsztaty z technik relaksacyjnych; p. Ewelinę Balcar-Zalewską – dogoterapeutkę, która opowiadała o tym, jak pies asystent osoby niepełnosprawnej pomaga w jej codziennym funkcjonowaniu oraz naszego absolwenta: p. Rafała Piwowara – dietetyka i trenera personalnego, którego wykład na temat wpływu diety i treningu na zdrowie człowieka cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli.
Na zakończenie całego tygodnia odbyła się gra szkolna, w której wzięła udział prawie cała społeczność ZS3. Klasy przemieszczały się z mapą w okolicach rynku miejskiego wykonując zadania, rozwiązując zagadki oraz szukając wskazanych miejsc i przedmiotów. Gratulujemy klasie 3C, która najszybciej ukończyła wszystkie zadania i utworzyła hasło przewodnie naszego tygodnia profilaktyki.
Szkolny Tydzień Profilaktyki przygotowały i nad całością czuwały: p. Agnieszka Fajkier, p. Dominika Jakubiak, p. Jolanta Kaczmarczyk i p. Julia Jania. Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich zaangażowanych nauczycieli:
p. Katarzyny Gajdy, p. Celiny Cyganik, P. Klaudii Pawelec-Gliklich i uczniów: Tomasza Włocha, Mariusza Mikołajca, Kingi Jakubiak, Karoliny Wyleżoł, Oliwii Rduch,  Emilii Szpyrki i Melissy Baykal, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Szkolnego Tygodnia  Profilaktyki.

Comments are closed.

Close Search Window