Wydarzenia|

Od września w II i III klasie biomedycznej realizowane są zajęcia z kosmetologii, w  wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. Głównym założeniem zajęć jest atrakcyjna formuła lekcji w postaci interesującej praktyki w przyjaznej atmosferze. 

W pierwszym semestrze zajęcia dotyczyły takich tematów: 

– Kosmetyczka a kosmetolog. Cechy idealnego kosmetologa. 

– Automasaż jako naturalna profilaktyka antyaging 

– Kinesiotaping estetyczny. 

– Glinka zielona jako sprzymierzeniec w walce z trądzikiem 

– Architektura brwi. Brow mapping 

– Makijaż codzienny 

– Makijaż okolicznościowy 

 Na atrakcyjność zajęć wpłynęła mocno współpraca profilu ze Śląską Wyższą Szkołą Medyczną, której niewątpliwym atutem jest możliwość brania udziału w stacjonarnych warsztatach w szkole i zajęciach wyjazdowych na uczelnię w Katowicach. 

W ubiegłym semestrze uczniowie mieli okazję uczestniczenia w szkoleniu wizażowym MAKE UP!, gdzie pod okiem wykładowców tej uczelni szkolili się w wykonywaniu makijaży, zgodnymi z najnowszymi trendami.  

Natomiast w trakcie szkolenia wyjazdowego do siedziby  ŚWSM uczniowie brali udział w wykładach dotyczących trądziku. 

Obok interesującej tematyki, szkoła stara się o stworzenie odpowiedniej bazy do ćwiczeń praktycznych. Do dyspozycji uczniów należy mini gabinet, urządzony w klasie 324, wyposażony w profesjonalne łóżko kosmetologiczne,  kosmetyki higieniczne oraz urządzenie wielofunkcyjne min. do mikrodermabrazji twarzy. Uczniowie korzystali również z lusterek oraz środków do demakijażu. 

Zajęcia prowadzone są przez panią Mirosławę  Dziurosz – Szromek – dyplomowaną kosmetolog, prowadzącą własny gabinet naturalnego masażu upiększającego. 

Dzięki aktywnemu praktykowaniu zawodu w życiu prywatnym, przenosi ona na uczniów ogrom wiedzy z ukończonych kursów oraz doświadczenia zawodowego, w autentyczny sposób wprowadzając do zawodu przyszłego kosmetologa. 

 

Comments are closed.

Close Search Window