Wydarzenia|

… z łezką w oku, ale i z humorem – czyli tak, jak to zawsze u nas bywa 😉 Podczas uroczystości przygotowanej przez klasy drugie i trzecie, która – jak zwykle u nas – odbyła się bez wielkiego patosu, ale za to ze szczerym wzruszeniem i życzeniami powodzenia na nowej drodze życia naszych Absolwentów.

Uroczystość była tradycyjnie okazją do wyróżnienia osób, które szczególnie zasłużyły się w ciągu czterech lat nauki w szkole. Wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem (oraz  świadectwa ukończenia z wyróżnieniem szkoły artystycznej. Wręczono także specjalne dyplomy Primus Inter Pares – tytuł ten przyznawany jest przez Klub Herbertowskich Szkół najlepszym uczniom ostatnich klas szkół należących do tego ogólnopolskiego stowarzyszenia. W tym roku zaszczytny tytuł Pierwszego Spośród Równych Sobie uzyskali: Aleksandra Maziarek, Karolina Wyleżoł i Kacper Zarzycki.

W tym dniu wyróżniamy również absolwentów, którzy w ciągu lat nauki szczególnie przysłużyli się dla szkoły, przyczynili się do rozsławiania jej imienia, aktywnie uczestniczyli w konkursach, zawodach i osiągali w nich sukcesy. Takim absolwentom, którzy zostają w naszej wdzięcznej pamięci przyznajemy tytuł Bene Meritus – Dobrze Zasłużony. W tym roku otrzymali go Kinga Jakubiak oraz Kacper Zarzycki.

Wręczone zostały również specjalne statuetki dla uczniów, którzy szczególnie odznaczyli się w sportowym życiu szkoły – wielokrotnie reprezentowali szkołę w zawodach i turniejach sportowych, osiągając nierzadko świetne wyniki: Nikol Biernatek, Monika Gruca, Malwina Kędziorek, Natalia Kowalska, Aleksandra Maziarek, Julia Warchoł, Agnieszka Olędzka, Laura Skrzypek, Kacper Zarzycki, Tomasz Muras, Gracjan Pajor, Tomasz Hajzyk, Kacper Kozyra, Cezary Szymura, Wiktoria Bojarowicz, Aleksandra Danilczuk, Kasper Drazik. Podziękowania za działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu złożyła również swoim współpracownikom-wolontariuszom opiekun koła, p. Datuta Ujma.

W dniu pożegnania absolwentów nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły – co roku do pocztu sztandarowego powołani zostają uczniowie najstarszych klas, wyróżniający się zarówno postawą, kulturą osobistą, jak i wynikami w nauce. Powołanie do pocztu sztandarowego jest funkcją honorową, nagrodą i wyróżnieniem ucznia, który został wybrany spośród rówieśników. W tym roku do pocztu sztandarowego powołani zostali: Maja Kruszyńska (klasa 3C), Jessica Majda (klasa 3A) i Wojciech Maksymiuk (klasa 3A).

Uczniom, którzy właśnie stali się Absolwentami życzymy szerokiej drogi, powodzenia na maturze i w kolejnych życiowych egzaminach – każdy zakręt niech otwiera przed Wami nowe możliwości, a Wy korzystajcie z nich szczęśliwie. Wspominajcie nas z sympatią – my będziemy Was wspominać 🙂

Comments are closed.

Close Search Window