Wydarzenia|

„Każdy może trafić do pieca – przyznaje więzień – ale póki jest się żywym, trzeba mieć nadzieję na ocalenie. Ktoś musi przetrwać to piekło i opowiedzieć światu o wszystkich tych potwornościach, jakie się tutaj działy – dodaje cicho.”

Tomasz Wandzel, „Chłopiec, który przeżył Auschwitz”

 

Dziś człowiek nie może wyobrazić sobie życia bez telefonu, telewizji, Internetu, konsoli do gry i wielu innych udogodnień. Spróbuj sobie wyobrazić życie bez jedzenia, dostępu do czystej wody, bez higieny. Życie wypełnione katorżniczą pracą, przemocą, bólem, strachem. To trudne, ale spróbuj …

27 listopada 2023 odwiedziliśmy były nazistowski obóz w Auschwitz – Birkenau. Ból, niedowierzanie, emocje trudne do nazwania. Jak to możliwe, że takie miejsce mogło powstać, mogło działać. Niewyobrażalne okrucieństwo, ogrom tragedii więźniów. To nauka dla nas i przestroga. Auschwitz nie może się powtórzyć.

Comments are closed.

Close Search Window