Komunikaty, Wydarzenia|

Od dziś do 25.03 nieustannie w naszej szkole trwać będzie zbiórka rzeczy niezbędnych dla przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Akcja, w którą włącza się szkoła jest częścią akcji miejskiej, koordynowanej przez COP i ZHP.

Dary można przynosić w godzinach pracy szkoły, przyjmować je będą pracownicy dyżurujący na portierni. Wszystkie przedmioty będą katalogowane przez wolontariuszy z naszej szkoły i przekazywane raz w tygodniu do magazynu miejskiego.

Co jest potrzebne?-podajemy najnowsze informacje:

Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac z folii aluminiowej, materace, płaszcze przeciwdeszczowe i nowe ubrania – chcemy je przekazywać także osobom oczekującym przed przejściem granicznym na Ukrainie.

Środki higieny i czystości: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, szczoteczki i pasta do zębów, grzebienie, bielizna damska/męska/dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe.

Żywność: woda, żywność instant, batony (także energetyczne), bakalie i orzechy, konserwy, makarony, narzędzia kuchenne (jednorazowe lub wielorazowego użytku nietłukące się).

Inne: zapałki, baterie, powerbanki, latarki, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

Uwaga! Zbierane są tylko rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane. Nie zbieramy rzeczy, które należy przechowywać w chłodniach, mroźniach i innych specyficznych warunkach.

Plakat

Comments are closed.

Close Search Window