Komunikaty|

Zaproszenie na wystawę LSP

Zaproszenie na wystawę LSP

Liceum Sztuk Plastycznych w Żorach zaprasza uczniów żorskich szkół wraz z nauczycielami na VII Przegląd Twórczości Uczniów  – wystawę, która będzie prezentowana od 31.05 do 22.06 w Galerii Na Piętrze w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 21. 06. 2022r. o godzinie 17:00.

Wystawa zamykająca rok szkolny 2021/2022 ma charakter przeglądu twórczości uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Prezentowane są ich dokonania z pracowni projektowania graficznego i fotografii, ceramiki artystycznej, rysunku i malarstwa oraz rzeźby. Ekspozycja ma charakter podsumowujący kolejny etap edukacji plastycznej.

Prace młodych artystów reprezentują użycie różnorodnych technik i motywów decydujących o charakterze poszczególnych pracowni. Ukazują również bogactwo wrażliwości i talent uczniów, a także ewolucję ich warsztatu poprzez poszukiwanie odpowiedniego, charakterystycznego dla nich języka artystycznego.

Mam nadzieję, że kolejna wystawa prac artystycznych uczniów stanie się przestrzenią estetycznych wzruszeń, a także okazją do inspirujących przemyśleń nad istotą sztuki dla żorskich uczniów oraz stanie się wytchnieniem od obowiązków szkolnych po kolejnym, trudnym roku szkolnym.

Comments are closed.

Close Search Window