Erasmus: “LEAD – Learn, Exchange, Act, Disseminate”, Wydarzenia|

Od 8.05. – 14.05. 2022 grupa uczniów i nauczycieli  naszej szkoły gościła w stolicy Bawarii – Monachium. Bardzo przyjemnie było pracować i poznawać kulturę Bayern landu w doborowym i różnorodnym towarzystwie przyjaciół z Portugalii, Finlandii, Szwecji i Włoch. Nad wszystkim czuwali z iście niemiecką precyzją nasi gospodarze z Mittleschule Am Winthirplatz.

Czym się zajmowaliśmy?

  • Uczyliśmy się w praktyce trudnej sztuki parlamentaryzmu poprzez symulację pracy Parlamentu Europejskiego – czyli debatowaliśmy, prezentowaliśmy priorytety naszych ugrupowań, staraliśmy się przekonać innych aby na nas zagłosowali i w końcu zagłosowaliśmy J
  • Nagraliśmy wspólną piosenkę z niebanalnym tekstem o zagrożeniach czyhających w sieci.
  • A po wspólnych zajęciach? Zwiedzaliśmy, podróżowaliśmy metrem, słuchaliśmy bawarskiej muzyki, próbowaliśmy tradycyjnych potraw, rozmawialiśmy, rozmawialiśmy, rozmawialiśmy…  Było wspaniale.

Comments are closed.

Close Search Window