Erasmus: “LEAD – Learn, Exchange, Act, Disseminate”, Wydarzenia|

‘This week we LEAD’ to hasło obowiązywało przez cały tydzień w naszej szkole! Było bardzo wesoło, a na korytarzach słychać było wiele języków. Wszystko dlatego, że to właśnie  Herbert i Plastyk byli gospodarzami kolejnej wizyty partnerskiej Erasmus LEAD (13.02- 17.02. 2023)  i  przejęli pałeczkę Leaderów przeciwdziałania marnowaniu jedzenia.

Oto co razem zdziałaliśmy w ciągu zaledwie 5 dni:

  • Na sesji Młodzieżowej Rady Miasta dyskutowaliśmy jak we wszystkich europejskich krajach ludzie starają się przeciwdziałać marnotrawstwu, omawialiśmy przeprowadzone wcześniej na ten temat ankiety, zaprosiliśmy również do współpracy lokalne fundacje. Dziękujemy Zielonemu Szkiełku!
  • W szkole odbyły się wykłady i zajęcia z biologii, chemii, sztuki z myślą przewodnią LEAD TO STOP WASTE.
  • Odwiedziliśmy jadłodzielnię prowadzoną przez SS Elżbietanki we Wrocławiu – to była prawdziwa szkoła życia. W ciągu zaledwie kilku godzin przygotowaliśmy, roznieśliśmy i wydaliśmy wiele posiłków dla osób starszych i bezdomnych.

Wiele zdziałaliśmy wspólnie i wiele się nauczyliśmy nie tylko o teraźniejszości, ale też tragicznej historii Holocaustu w Auschwitz. Był oczywiście również czas na beztroską zabawę. Spędziliśmy niezapomniane chwile na walentynkowej dyskotece, kuligu, słuchaliśmy góralskiej muzyki, jedliśmy pączki jak przystało na tłusty czwartek, oczywiście zwiedziliśmy również Wieliczkę! Prawda, że nie zmarnowaliśmy ani sekundy? Wakacyjne wyjazdy naszych uczniów do przyjaciół z Portugalii, Szwecji, Włoch i Niemiec już się planują….  Erasmus to naprawdę przygoda na całe życie! Już czekamy z niecierpliwością na wyjazd do Cefalu na Sycylii, który odbędzie się już w kwietniu.

 

 

Comments are closed.

Close Search Window