Wydarzenia|

Dzień 11 listopada powinien być jednym z najważniejszych dni w życiu każdego  POLAKA i POLKI. My ten dzień właśnie takim uczyniliśmy organizując w naszej szkole apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czy był to jednak zwykły apel? Nie…

Była to opowieść, której nie znajdziemy w podręcznikach do historii. Poruszająca opowieść o dwóch braciach, Karolu i Alojzym Stołtny i o Harcerzach Buchalikach, naszych lokalnych bohaterach, dla których słowa OJCZYZNA, WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ  nie były pustymi słowami.

Pamiętajcie proszę, cytując słowa piosenki „Dziewczyn” z Fundacji „Niepodległość”, że walczyli:

ZA WOLNOŚĆ – byś wolny był

ZA HONOR – byś honor miał

ZA WIARĘ – byś wierzyć mógł, ale przede wszystkim

ZA PRAWDĘ  – byś prawdę znał!

Bądźmy wdzięczni wszystkim POLKOM i POLAKOM za to, że poświęcając swoje własne życie dali nam wolność, którą dziś możemy się cieszyć.

Pamiętajmy również o naszych sąsiadach, którzy właśnie teraz kiedy my celebrujemy naszą wolność, walczą o swoją własną!

Comments are closed.

Close Search Window