Komunikaty|

29 października przypadają urodziny Patrona Naszej Szkoły-Zbigniewa Herberta. W tym dniu w III LO  tradycyjnie obchodzimy Dzień Patrona. Jest to dzień szczególny – święto Szkoły – wszystkie lekcje podporządkowane są postaci Herberta: na geografii poznacie szlak Jego podróży, na historii zrozumiecie, jak żyło się w Jego czasach – w latach PRL-u i stanu wojennego, na języku polskim będziecie interpretować poezję Herberta, a na językach obcych tłumaczenia tych wierszy. Oprócz tych niezwykłych lekcji odbędzie się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas pierwszych złożą ślubowanie na sztandar szkoły i uroczyście zostaną przyjęci do grona licealistów III LO im. Z Herberta w Żorach. Wyjątkowo w tym roku ślubowanie złożą również drugoklasiści, których rok temu ta impreza ominęła. W tym dniu wszyscy uczniowie LO przychodzą ubrani na galowo – w klasach mundurowych w galowych mundurach, w klasach niemundurowych w elegancki strój biało-granatowy/czarny.

Na ten jeden dzień plan lekcji będzie całkowicie zmieniony, już wkrótce go tu opublikujemy. Tymczasem ogłaszamy, że w Dniu Patrona odbędą się również tradycyjne dwa konkursy: plastyczny i z rozumienia tekstu poetyckiego. Z każdej klasy zapraszamy dwie osoby do udziału w każdym z konkursów. Poniżej zamieszczamy regulaminy:

Regulamin konkursu plastycznego – Dzień Patrona

Regulamin konkursu czytelniczego-Dzień Patrona

Comments are closed.

Close Search Window