Wydarzenia|

Projekt „KSZTAŁT BLISKOŚCI” został sfinansowany w ramach II edycji Programu Grantowego Wena. Podczas tego projektu uczniowie poznali sztukę toczenia na kole garncarskim, wykonali czarki, które następnie wypalili w piecu gazowym, naśladując w ten sposób tradycyjną japońską metodę wypału ceramiki raku. Wspólna praca przy projekcie była ważnym elementem budowania więzi, wzajemnych relacji oraz cenną lekcją odkrywania tego, co filozofia estetyki Wabi-sabi określa, jako poszukiwanie piękna w niedoskonałości.

Dodatkowymi elementami projektu “KSZTAŁT BLISKOŚCI” są autorskie prace rzeźbiarskie, które powstały z potrzeby wypowiedzi artystycznej na temat szeroko rozumianej bliskości. Formą wyjściową powstałych prac był kształt czajniczka do parzenia herbaty, któremu każdy z uczestników nadał indywidualny i osobisty charakter.

Comments are closed.

Close Search Window