Wydarzenia|

Zakończyła się kolejna edycja Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. W tym roku odbywał się on pod hasłem “Więcej nas łączy niż dzieli” i poświęcony był przede wszystkim integracji, która może być receptą na hejt i konflikty. Oprócz spotkań klasowych i specjalnych zajęć, które prowadziły nasze panie pedagog dla wybranych klas, wszyscy korzystaliśmy ze szkolnej strefy relaksu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tydzień, jak co roku, zakończyła Szkolna Gra Terenowa, która w tym roku zbiegła się z Dniem Dziecka. Wszyscy uczniowie wyszli z ławek szkolnych i przenieśli się na Śmieszek, gdzie wzięli udział w grze profilaktycznej i ognisku. Podczas gry największą wytrwałością i zaangażowaniem wykazała się klasa 1F – gratulujemy!

W czasie szkolnego ogniska wręczone zostały również tradycyjne wyróżnienia, które przyznawane są w wyniku plebiscytu realizowanego podczas Dnia Patrona uczniom Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jacka Kuronia – są to nasze szkolne Jacki. Wyróżnienia te nawiązują swoją formułą do postaci Patrona, promując zachowania i postawy, których wzorem był Jacek Kuroń.

W tym roku przyznano następujące Jacki 2024:

Jacek 2024 – AMBASADOR UŚMIECHU: Zofia Sobieraj, klasa 3a 

  Uczennica zawsze zachowuje pogodę ducha. W każdej sytuacji, potrafi odnaleźć powód do uśmiechu. W jej towarzystwie wszystko wydaje się prostsze. Tworząc sympatyczną atmosferę, ma wokół siebie zawsze koło przyjaciół.  

Jacek 2024 – ODKRYCIE ROKU: Liwia Puzoń, klasa 3a 

 Uczennica dołączyła do grupy w ostatniej klasie edukacji wczesnoszkolnej. Z zaskakującą szybkością nadrobiła cały materiał gimnastyki. Przez co, wykazała się ogromnym talentem i zaangażowaniem. Swoją ambitną postawą pokazała, że gdy chcesz, wszystko jest możliwe.  

  Jacek 2024 – POZYTYWNIE ZAKRĘCONY: Zuzanna Job, klasa 3a  

  Uczennica zaraża przyjaciół swoją pasją. Potrafi w naturalny sposób zachęcić do aktywności, którą aktualnie się zajmuje. Jest świetnym organizatorem aktywności między lekcyjnych, ucząc kolegów i koleżanki układów tanecznych, czy rzutów szczypiornistek.  

Jacek 2024 – BRATNIA DUSZA: Milena Sendys, klasa 3a 

 Milena to osoba wspierająca innych w różnych trudnych sytuacjach, jest życzliwa, przyjazna, tolerancyjna. Potrafi podzielić wszystkim co ma. Jest empatyczna. Dojrzałością emocjonalną przerasta nawet wielu dorosłych. Posiada niespotykaną wrażliwość emocjonalną, która jest plastrem na każdą ranę na sercu.  

Jacek 2024 – Omnibus: Ewa Ostrowska, klasa 1a 

Uwielbia czytać książki, jest bardzo ciekawa świata. Samodzielnie podejmuje działania do zagłębienia wiedzy na interesujący ją temat. Brała udział w konkursie Wielka Liga Czytelników. 

Gratulujemy wyróżnionym Uczniom SP!

Comments are closed.

Close Search Window