Wydarzenia|

„Czytanie daje nam miejsce, w które możemy się udać, kiedy musimy zostać tam, gdzie jesteśmy”.

 Mason Cooley

Tradycyjnie jak co roku, w dniu urodzin Zbigniewa Herberta obchodziliśmy w III Liceum Ogólnokształcącym Dzień Patrona.

Różnorodność zajęć – począwszy od konkursu plastycznego, poprzez analizę wierszy na języku polskim czy warsztaty językowe, a skończywszy na geograficznych podróżach z panem Cogito – umożliwiła uczniom bliższe poznanie Poety.

Punktem kulminacyjnym obchodów było ślubowanie nowych uczniów oraz apel. Uczniowie klas pierwszych i drugich zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej; złożyli przysięgę na sztandar. Apel przygotowany przez uczniów klasy 3AL pod opieką p. B. Zając przedstawił postać Zbigniewa Herberta jako człowieka, poetę, moralizatora.

Mamy nadzieję, że motto z tablicy poświęconej patronowi „Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach” będzie drogowskazem dla kolejnych roczników uczniów z „Herberta”.

 

A oto relacje z konkursów, które się w tym dniu odbyły:

LIGA HUMANISTYCZNA-KONKURS CZYTELNICZY

Kiedy uczniowie usłyszeli, że w Dniu Patrona podczas konkursu czytelniczego będą rozwiązywać tekst oparty na czytaniu ze zrozumieniem „Lekcji Łaciny” Z. Herberta, ostatnie co malowało się na ich twarzach to był zachwyt ;-). Kiedy jednak zapoznali się z tekstem i rozpoczęły się zmagania online, energia w klasie zupełnie się zmieniła. No tak, rywalizacja zmienia wszystko;-), szczególnie, kiedy na mecie czekają nagrody w postaci książek, kart do gry oraz zakładek do książek i długopisów. Było o co walczyć!

W konkursie wzięło udział aż 30 uczniów z 15 klas. A kto stanął na podium?

Oto wyniki:

I miejsce kl. 2CL, którą reprezentowały Wiktoria Beczała i Maja Kruszyńska

II miejsce kl. 3AL reprezentowali Mikołaj Nowicki i Jakub Łakomy

III miejsce kl. 3Bsp reprezentowana przez Patrycję Baran i Annę Perek

 Reszta uczniów na osłodę porażki po zmaganiach z Patronem zasłużyła na słodką niespodziankę.

 Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zmagań w przyszłym roku.

 

KONKURS PLASTYCZNY – plastyczna interpretacja wierszy Z. Herberta “Apollo i Marsjasz” lub “Pan Cogito czyta gazetę”

TU CZEKAMY NA ROZSTRZYGNIĘCIE-POJAWI SIĘ NIEBAWEM! 🙂

Comments are closed.

Close Search Window