Wydarzenia|

Ponieważ w ostatnim półroczu nasi uczniowie odnieśli bardzo wiele dużych i małych sportowych sukcesów, zamieszczamy zbiorczą galerię sławy i CHWALIMY SIĘ! 🙂

O zwycięstwie naszych szczypiornistek pisaliśmy ostatnio, ale przypominamy:  https://zs3zory.pl/sukces-naszych-pilkarek-recznych/ ‎

 

Szymon Pyrak, Mateusz Kaczmarczyk i Kacper Zarzycki reprezentowali naszą szkołę na zawodach powiatowych w badmintonie. Poszło im więcej niż dobrze i po emocjonujących pojedynkach zarówno w singlach jak i grze deblowej zajęli  drugie miejsce drużynowo wśród wszystkich żorskich szkół ponadpodstawowych.

 

 

 

 

 

Koszykówka – zawody powiatowe – 6 grudnia 2022

Do zawodów nasze dziewczyny przystępowały jako aktualne mistrzynie Żor. I w tym roku także nie zawiodły naszych oczekiwań i po raz kolejny nie miały sobie równych. Do zawodów zgłosiły się wszystkie żorskie szkoły, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie II rywalizując z zespołami z CKZiU i Technikum nr 1. Szczególnie emocjonujące

było pierwsze spotkanie z CKZiU gdzie po wyrównanym meczu wygraliśmy 8:7. W drugim gładko pokonaliśmy Technikum nr 1 20:2 i zameldowaliśmy się w najlepszej czwórce.

Półfinały    III LO – I LO 20:2               CKZiU – ZS nr 2 4:17

Finał         III LO – ZS nr 2   20:16

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Agnieszka Olędzka, Monika Gruca, Nikol Biernatek, Aleksandra Danilczuk, Julia Warchoł, Michalina Hołda, Wiktoria Bojarowicz

 

Otwarte zawody strzeleckie  – 11 listopada 2022

W tym roku kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zawodach organizowanych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, organizowanych przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie i MOSiR. Niektórzy po raz pierwszy wzięli udział w zawodach, a najlepszą wśród najmłodszych uczniów okazała się Julia Szydło z klasy 1 CL zajmując w kategorii do 14 lat drugie miejsce. W kategorii 15-17 lat na podium stanęli Dominika Kolarczyk z 4 Asp zajmując drugie miejsce i Alan Polikowski z 2 DL meldując się na trzeciej pozycji.

 

 

 

 

 

Piłka siatkowa – Zawody powiatowe – 25 listopada 2022

W tym roku do zawodów zgłosiły się cztery szkoły. Nasze dziewczyny nie dały żadnych szans swoim koleżankom i pewnie zwyciężyły w turnieju zorganizowanym w naszej szkole.

Skład naszej drużyny:

Klaudia Bodel, Martyna Marek, Antonina Smolak, Aleksandra Dominiak, Julia Kryściak, Zuzanna Iwanek, Martyna Tomaszewska, Natalia Plutecka

Wyniki meczów:

III LO – ZS nr 2  2:0 (25:20, 25,19)

III LO – CKZiU    2:0 (25:7, 25:6)

III LO – I LO      2:0 (25:11, 25:19)

 

Piłka siatkowa chłopców – Zawody powiatowe – 31 stycznia 2023

Skład naszej drużyny: Kacper Zarzycki, Tomasz Muras, Gracjan Pajor, Dominik Piaskowski, Tymoteusz Starczała, Bartłomiej Nachtigal, Kacper Kozyra

W fazie grupowej nasza drużyna w meczu z Technikum nr 1 doznała porażki 0:2 (21:25, 22:25), a w „meczu o wszystko” pokonała ZSS 2:0 (25:16, 25:18). Dzięki temu zwycięstwu chłopaki awansowali do półfinału , gdzie czekała na nich drużyna z ZS nr 1.  ZS nr 1 – III LO 0:2 (20:25, 23:25)

Finał to kolejny mecz z Technikum nr 1 i tym razem też się nie udało 0:2 i jesteśmy wicemistrzami Żor w siatkówce.

 

Sztafetowe biegi przełajowe – 7 października 2022 – Zawody powiatowe

Po zawodach szkolnej ligi LA, czas na kolejne zawody, gdzie mogli zaprezentować się nasi lekkoatleci. Sztafetowe biegi przełajowe odbyły się tradycyjnie w Parku Cegielnia. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zarówno dziewczęta jak i chłopcy zostali wicemistrzami powiatu. Wielkie gratulacje.

Skład naszej drużyny: Hanna Bąk, Emilia Górnik, Alicja Czułowska, Julia Zawiślak, Tomasz Hajzyk, Aleksander Adamczyk, Krzysztof Hanusek, Aleksander Majchrzak, Kacper Zarzycki, Cezary Szymura, Bartłomiej Nachtigal (biegli tak szybko, że uciekli fotografowi).

Tenis stołowy – Zawody powiatowe – 12 października 2022

Ostatnimi laty jakoś nie wiodło się naszym uczniom w zawodach tenisa stołowego. Ten rok jednak należy zaliczyć do udanych, ponieważ nasi chłopcy zostali wicemistrzami Żor w tej dyscyplinie. Nasza drużyna wystąpiła w składzie

Maksymilian Wróblewski i Mateusz Kaczmarczyk. I miejsce zajęła drużyna z Technikum nr 1. O drugim miejscu zadecydowała różnica setów, ponieważ trzy szkoły miały po dwa zwycięstwa i dwie porażki. W setach nasi chłopcy mieli najlepszy bilans i zostawili w pokonanym polu I LO i ZS nr 2. Gratulacje!!!

 

 

Comments are closed.

Close Search Window