Erasmus "STEPS TOWARDS A HEALTHY SCHOOL", Wydarzenia|

W dniach 26-30.09. 2022 siódemka uczniów naszej szkoły pod opieką dwóch nauczycieli brała udział w spotkaniu projektowym organizowanym przez szkołę Luunja Keskkool w Estonii.
Tematyką spotkania było zdrowe odżywianie. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat dobrych nawyków żywieniowych oraz w praktycznych warsztatach, na których uczyli się przygotowywać zdrowe przekąski.
Jedną z największych atrakcji było spotkanie z Wikingami, którzy pokazali uczestnikom, jak przygotować od podstaw zdrowy posiłek na łonie natury.
Nasi uczniowie mieli możliwość poznać swoich rówieśników z Estonii, Niemiec, Portugalii i Hiszpanii. Współpracowali z nimi tworząc w grupach plan “Zdrowego Tygodnia” w szkole. Po zakończonej pracy każda grupa prezentowała swoje pomysły.
Spotkanie w Estonii było też okazją do zwiedzenia pięknego miasta Tartu i Centrum Nauki AHHAA.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który przygotowała jedna z uczestniczek wyjazdu:

Comments are closed.

Close Search Window