Szkoła Podstawowa|

Obecnie w Szkole Podstawowej nr 14 prowadzone są dwie klasy w dyscyplinie KOSZYKÓWKA: klasa siódma i ósma. Jak wszystkie klasy mistrzostwa sportowego, także i nasze prowadzone są we współpracy z klubem – koszykówkę prowadzi Żorska Akademia Koszykówki, treningi prowadzone są obecnie przez troje desygnowanych przez klub trenerów: trenera Ludwika Maciejewskiego oraz trenerki: Katarzynę Maciejewską i Małgorzatę Gandor. Większość treningów odbywa się w nowej hali sportowej przy ZS3, która właśnie otrzymała nowoczesne zaplecze sanitarne i jest w pełni przygotowana do działalności klas SMS.

Nasi młodzi zawodnicy odnoszą wielkie sukcesy – tylko w ostatnim roku I miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i I miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców oraz III Miejsce w Mistrzostwach Polski. Wielu naszych zawodników otrzymuje powołania do Kadry Wojewódzkiej i uczestniczy w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży.

Jeśli interesują was treningi w ŻAKu, szukajcie klubu na FB: @zakzory.