Wydarzenia|

Nasz projekt “Fragmenty Osobiste” zrealizowany w 2023 roku, w ramach Programu Grantowego WENA  został doceniony i od teraz będzie reprezentował naszą szkołę na stałej ekspozycji w nowo powstałej Galerii WENA w Warszawie.

Na wystawie podziwiać można fragment wielkoformatowej mozaiki (dwa kafle wykonane przez uczennicę Amelię Ćwięk) oraz jej fotograficzną kopię (oryginał można zobaczyć w głównym holu naszej szkoły).

Dodatkowo, ekspozycję uzupełnia wielkoformatowa mozaika ” Dwa omeny – nadzieja i odrodzenie”, autorstwa Martyny Zniszczoł. Obraz ten jest pracą dyplomową Martyny. Do jej realizacji ośmielił uczennicę udział w projekcie, dzięki któremu poznała różne techniki i sposób pracy z dużym formatem. Praca ta została doceniona już w kilku środowiskach artystycznych, została wyróżniona  podczas obrony dyplomu oraz na Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych w Częstochowie. Dzieło docenione zostało przez samą Fundację Rodziny Staraków, która pracę postanowiła zakupić do swojej prywatnej kolekcji.

Jeszcze raz gratuluję uczniom wszelkich sukcesów i trzymam kciuki za kolejne;)

Nauczycielka ceramiki, promotorka i koordynatorka projektu.

dr Małgorzata Szram-Lipka

Comments are closed.

Close Search Window