Wydarzenia|

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym to wydarzenie, które jest cyklicznie organizowane przez Akademię WSB. Celem Turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i obronności, ale przede wszystkim sprawdzenie umiejętności działania w terenie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2A Mateusz Dziedzic, Bartłomiej Nachtigal, Tymoteusz Starczała, Tomasz Włoch. Drużyna musiała się zmierzyć z wieloma zróżnicowanymi pod kątem trudności konkurencjami, a wśród nich, konkurencje takie jak: tor przeszkód, składanie i rozkładanie broni, tor wodny na czas, saper, snajper, bieg nad zalewem, tor taktyczny, przeciąganie pojazdu typu “żmija”, strzelanie. Nasi uczniowie najlepiej wypadli w wodnym torze przeszkód, w którym zdobyli PIERWSZE MIEJSCE.

W czasie Turnieju panowała bardzo dobra atmosfera. Młodzież  miała okazję spotkać się i porozmawiać z weteranami misji w Afganistanie i w Kosowie. Wspólne ognisko pozwoliło zawiązać nowe znajomości.

Cieszymy się z sukcesu naszych chłopaków i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zdobędą pierwsze miejsce w całym Turnieju. Gratulujemy!!!

Comments are closed.

Close Search Window