Komunikaty|

Informuję, że w klasach policyjno-prawnej, strażackiej i wojskowej III LO im. Z. Herberta uczniów obowiązują mundury, które są stosowane podczas niektórych lekcji, wyjść oraz noszone są przez uczniów podczas dni mundurowych i uroczystości szkolnych.

Mundury są ujednolicone, dlatego szkoła wybiera jeden sklep, w którym uczniowie będą mogli na własną rękę wybrać i zamówić odpowiedni rozmiar ubrania. Już wkrótce podana zostanie informacja, jakie elementy należy zakupić identyczne, podane zostaną linki do sklepu internetowego, który zaproponował najlepszą cenę i jakość. Właśnie trwa procedura wyboru firmy i kompletowania strojów.

Tymczasem na własną rękę można już zakupić obuwie, którego szkoła nie narzuca, niemniej należy stosować się do pewnych zasad:

  • w klasie strażackiej i policyjno-prawnej  – czarne buty sportowe typu “adidas”,
  • w klasie wojskowej – czarne buty sportowe typu “adidas” oraz czarne skórzane lub skóropodobne buty (trzewiki) za kostkę (polecamy typu PROTEKTOR GROM lub podobne, nie polecamy butów typu: desanty, józefy, skoczki – są bardzo niewygodne).

Ze względu na nowy typ munduru w tym roku nie ma możliwości odkupienia mundurów od starszych roczników klasy strażackiej i policyjnej. Klasa wojskowa będzie miała mundur identyczny, jak w roku ubiegłym.

Comments are closed.

Close Search Window