Wydarzenia|

W piątek 28.10, w przeddzień urodzin Poety, obchodziliśmy w III LO specjalne święto szkoły – Dzień Patrona, Zbigniewa Herberta.

Nasza szkoła obchodzi ten dzień zawsze wyjątkowo – odbywają się wyłącznie lekcje poświęcone Herbertowi – na geografii mówimy o podróżach Herberta, na j. polskim analizujemy wiersze i mity w wersji Herbertowskiej, na historii poznajemy czasy życia Poety, na lekcjach języków obcych tłumaczymy wiersze na różne języki… Są też konkursy (plastyczny i sprawdzający rozumienie esejów – ogłoszenie wyników nastąpi już wkrótce), zwiedzanie wystawy poświęconej Herbertowi i uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymują pamiątkowe tarcze szkolne.

Od tego dnia pierwszoklasiści , których wcześniej przywitali podczas otrzęsin starsi koledzy, uważani są za absolutnie pełnoprawnych członków społeczności naszego III LO. Noście z dumą znaczki szkoły 🙂

Comments are closed.

Close Search Window