III Liceum Ogólnokształcące z klasami Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta to szkoła publiczna, która od 25 lat mieści się na osiedlu Wł. Sikorskiego w Żorach. Jest najmłodszym liceum w Żorach, ale wypracowała sobie już swoją renomę i tradycję. Liceum powstało w 1995 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 14. 7 kwietnia 2001 odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Zbigniewa Herberta. W 2007 roku liceum połączone zostało z funkcjonjącym w tym samym budynku Gimnazjum nr 3 – wspólnie utworzyły Zespół Szkół nr 3, do którego w roku 2015 dołączyło Liceum Plastyczne, a w 2017 roku, po likwidacji gimnazjum, do Zespołu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 14 Mistrzostwa Sportowego im.Jacka Kuronia.

W ciągu 25 lat funkcjonowania liceum wykształciły się w naszj szkole popularne profile, które ugruntowują pozycję szkoły na rynku żorskich placówek edukacyjnych. W szkole istnieją klasy mistrzostwa sportowego, kształcące w różnych dyscyplinach (piłka siatkowa, piłka ręczna, baseball/softball). Ponadto funkcjonują klasy ogólne, w których jednak duży nacisk kładziemy na rozwijanie pasji i zainteresowań uczniowskich-dlatego klasy mają dodatkowe zajęcia profilowe. Obecnie w szkole fukncjonują klasy: biomedyczna z elementami kosmetologii, policyjno-prawna z elementami technik śledczych, strażacka z ratownictwem medycznym, wojskowa i menadżersko-podróżnicza.

Comments are closed.

Close Search Window