Wydarzenia|

Duma nas rozpiera!!!

21 czerwca o godz.17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbył się Finisaż VII Przeglądu Twórczości Liceum Sztuk Plastycznych, którego celem jest przedstawienie szerokiej publiczności umiejętności artystycznych uczennic i uczniów  wypowiadających się językiem sztuki w sprawach dla nich najistotniejszych. W Galerii Na piętrze można było  zobaczyć misterne, pracochłonne dzieła, które wprowadzały przybyłych w niezwykły świat wyobraźni, półcieni, wysublimowanych detali. Ta gra świateł i cieni ujęła odbiorców, którzy skorzystali z ostatnich chwil eksponowania wystawy i z uwagą oglądali prace. Była też okazją do porozmawiania z Dyrekcją szkoły, nauczycielami prowadzącymi młodych twórców, bliskimi. Spacerowi po wyjątkowej ekspozycji zakomponowanej według klucza kolorystycznego towarzyszyły refleksje, zachwyt. Nie  mniejsze emocje wywoływały występy wokalne: tegorocznej absolwentki i dyplomantki Martyny Walusz oraz uczennic 1 klasy LSP: Julii Bomby i Zofii Kapustki.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za zapewnienie wachlarza niezapomnianych doświadczeń i wrażeń.

To było WSPANIAŁE wydarzenie artystyczne!!!

 

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach:

Comments are closed.

Close Search Window