Erasmus: “LEAD – Learn, Exchange, Act, Disseminate”, Wydarzenia|

Ponte De Sor.  23.10- 30.10 2022

W październiku odbył się kolejny wyjazd ekipy z Herberta w ramach projektu Erasmus LEAD. Tym razem Ryanair zawiózł nas aż do odległej o ponad 2000 km Portugalii, a konkretnie do samego jej serca Ponte De Sor. Tygodniowy pobyt spędziliśmy bardzo pracowicie zgłębiając problemy wpływu ‘fast fashion’ na nasze środowisko. Czy wiedzieliście, że wiele ubrań, które zwracamy do sklepu nigdy już nie trafia do sprzedaży? Prościej jest zutylizować takie ubrania- co generuje miliony ton odpadów. Skala problemu jest niewyobrażalna. Starajmy się kupować świadomie, niech nasze rzeczy służą nam dłużej niż tylko kilka tygodni. Warsztaty bardzo wiele nas nauczyły. Portugalczycy pokazali nam jak należy tańczyć energetyczną zumbę, próbowaliśmy wspaniałej i jakże odmiennej od naszej kuchni tego  najodleglejszego europejskiego kraju, pełnej ryb, owoców morza i niebiańskich słodkości. Czy ktoś jeszcze nie słyszał o pastas  de nata?  A wiecie co to dog fish? Tego próbowaliśmy w uniwersyteckim, klimatycznym mieście Evora – stąd chyba J.K. Rowling zaczerpnęła inspirację tworząc H. Pottera. A. Na koniec prawdziwa uczta – w piątek i sobotę przed wylotem do Polski zwiedzaliśmy zamek Sintra i Lizbonę. A tutaj klimat żółtych tramwajów, mostów, cudnych kafejek i oczywiście azulejos… Bajka!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie. Teraz przygotowujemy się do wizyty gości u nas 12.02- 17.02. 2023 r. A następnie w kwietniu kolejna wyprawa tym razem do  szkoły w Cefalu na Sycylii.

 

Comments are closed.

Close Search Window