Wydarzenia|

W piątek 27.10, jak co roku, społeczność III LO im. Z. Herberta świętowała Dzień Patrona. W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i w ogóle nie organizować zwyczajnych lekcji. Nie oznacza to jednak, że nie było edukacyjnie i merytorycznie! Uczniowie jako drużyny klasowe rywalizowali w grze szkolnej, podczas której odwiedzali stanowiska zadaniowe, gdzie wykonywali różne zadania związane z postacią Patrona: uczyli się biografii Poety; analizowali jego poezję (poszukując w niej wątków mitologicznych); poznawali czasy, w których żył; dzielili się ulubionymi wierszami, malowali kamienie (wszak “kamień jest stworzeniem doskonałym…”!); analizowali tłumaczenia wierszy i wiele innych…. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili również nasi Absolwenci, którzy opowiadali, jak z perspektywy 10 lat wspominają szkołę. Podczas apelu klasy pierwsze natomiast tradycyjnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

W rywalizacji klasowej zwyciężyły dwie klasy trzecie – otrzymały w nagrodę szkolne ekotorby, które – mamy nadzieję – będą im towarzyszyć w szkolnym życiu 🙂

Comments are closed.

Close Search Window