Wydarzenia|

Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uroczystość ta na stałe wpisana w kalendarz szkoły podstawowej odbyła się w miniony czwartek – 3 marca 2022, w rocznicę urodzin tego niezwykłego Człowieka.

Pierwszym punktem tego uroczystego dnia był apel, w którym uczniowie z klasy 1A III LO pod opieką p. Jadwigi Gregorczyk przybliżyli sylwetkę Jacka Kuronia. Apel odbył się przy tzw. “Ścianie Patrona”, na której widnieje przesłanie naszego Patrona: “Żyć po ludzku to kochać i tworzyć”.

Następnie odbyły się zajęcia poświęcone omówieniu sylwetki Jacka Kuronia i wyznawanych przez Niego wartości. Uczniowie wzięli również udział w – „Robotniczym torze przeszkód”, który przygotowali pani Danuta Ujma i pan Arkadiusz Żurkowski .

Przedstawiciele klas uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce związanej z postacią Patrona, który zorganizowała pani  Klaudia Pawelec-Gliklich.

Odbyły się również zajęcia, w czasie których nauczyciele omówili koncepcję nagrody, która jest corocznie przyznawana uczniom naszej szkoły – Jacki, następnie wybrano kandydatów z poszczególnych klas w poszczególnych kategoriach. /WOLONTARIUSZ, OMNIBUS, BRATNIA DUSZA, AMBASADOR UŚMIECHU,  LIDER SZKOŁY, ODKRYCIE ROKU, POZYTYWNIE ZAKRĘCONY/.

Dzień Patrona to niewątpliwie istotny moment w kalendarzu każdej placówki. Szkoła Podstawowa nr 14 w Żorach propaguje w ten sposób znajomość najważniejszych wydarzeń z życia Jacka Kuronia, przypomina wyznawane przez niego wartości oraz promuje je wśród społeczności szkolnej.

 

 

Comments are closed.

Close Search Window