Komunikaty|

W najbliższy poniedziałek czyli 14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Tradycyjnie nasza szkoła chce uczcić to święto angażując naszych uczniów do wspólnych działań. W poniedziałek na trzeciej godzinie lekcyjnej każda klasa przygotuje plakat z najciekawszymi informacjami znalezionymi na temat liczby Pi – prace zostaną wywieszone po zewnętrznej stronie drzwi klasopracowni, a następnie surowo ocenione przez jury oraz całą społeczność szkolną ;). Dodatkowo wytypowani reprezentanci wezmą udział w quizie ciekawostek w tym temacie a inni z kolei staną w szranki na zapamiętywanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Sumaryczna liczba punktów z wyżej wymienionych działań przesądzi o wyniku w konkursie na najPIękniejszą klasę. 🙂

PS Do zapamiętania rozwinięcia polecamy wykorzystać elementy mnemotechniki.

Życzymy udanej zabawy i pamiętajcie że Matematyka jest PIękna 😉

Comments are closed.

Close Search Window