Erasmus "STEPS TOWARDS A HEALTHY SCHOOL"|

W ramach programu Erasmus+ „Steps Towards a Healthy School” odbyła się kolejna mobilność.

W dniach 29.05-3.06 dwie nauczycielki naszej szkoły, p. Alina Poloczek i p. Katarzyna Gajda, wzięły udział w spotkaniu projektowym w miejscowości Arta na Majorce. W mobilności wzięli również udział nauczyciele z krajów partnerskich: Niemiec, Estonii, Portugalii i Hiszpanii – która nas gościła.

Koordynator i nauczyciele hiszpańscy zaangażowani w prace projektowe przygotowali warsztaty:

„Sport and nutrition” oraz „Nutrition and learning”. Jednym z punktów programu była wizyta w gospodarstwie ekologicznym. Jej właściciele od lat zajmują się uprawami bez wykorzystywania sztucznych środków oraz produkcją bio-żywności.

Nabytą podczas pobytu w Arta wiedzę wykorzystamy podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się w Estonii, będziemy też dzielić się wiedzą z wszystkimi nauczycielami, a przede wszystkim zdobyta wiedza posłuży naszym uczniom, z którymi realizować będziemy kolejne międzynarodowe projekty 🙂