Wydarzenia|

“Ale czad 🙁 – młodzi dla młodych” pod takim hasłem rozpoczęła się akcja profilaktyczna realizowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Dzisiaj po raz pierwszy grupa uczniów naszej szkoły z klas strażackich, policyjnych oraz liceum sztuk plastycznych odwiedziła przedszkole nr 17 w Żorach-Roju. Wychowankowie przedszkola mieli okazję zobaczyć przygotowany przez naszych uczniów autorski teatrzyk kukiełkowy, którego tematem jest zapobieganie zaczadzeniom. Bajka w przyjazny i zrozumiały sposób przedstawiła dzieciom zagrożenia związane z tlenkiem węgla i sposoby jak z nimi walczyć. Następnie dzieci pod okiem naszych uczniów wzięły udział w grze edukacyjnej i wykonały 6 zadań. Forma zabawy i edukacji zarazem bardzo spodobała się odbiorcom naszej akcji. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia i zaprezentowania działań naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wiedza, którą przekazali nasi uczniowie, będzie realnie zwiększać bezpieczeństwo najmłodszych i ich rodzin. W najbliższym czasie będziemy chcieli trafić z naszą akcją do innych placówek na terenie naszego miasta.
Akcja “Ale Czad 🙁 – młodzi dla młodych” jest autorskim działaniem naszych uczniów, w ramach którego opracowali oni scenariusz teatrzyku, kukiełki oraz scenę do jego prezentacji. Dodatkowo wykonane zostały autorskie zabawy edukacyjne dla dzieci, a ponadto materiały informacyjne dla dorosłych w postaci ulotek. Dodatkowo wykonano nagranie teatrzyku, który wraz ze scenariuszem zajęć zostaną udostępnione chętnym placówkom przedszkolnym na terenie miasta i całego województwa śląskiego.
Już niedługo nasza szkoła będzie organizatorem konferencji poświęconej akcji i tematyce zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Partnerami akcji są Urząd Miasta w Żorach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Żorach, a patronatem honorowym wydarzenie objęli Prezydent Miasta Żory, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
Warto zaznaczyć, że wszystkie działania i opracowane materiały to wynik ciężkiej pracy naszych uzdolnionych uczniów, którzy spędzili wiele godzin na przygotowaniu tej akcji na tak profesjonalnym poziomie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt za wasz wkład.

Comments are closed.

Close Search Window