Wydarzenia|

W dniu 25 listopada klasa 1 EL uczestniczyła w akcji “Biała wstążka”. Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu przemocy wobec kobiet. Wzorem lat ubiegłych, miasto Żory po raz kolejny zorganizowało kampanię, w ramach której mężczyźni pokazują, że sprzeciwiają się przemocy domowej. Policjanci z Komendy Miejskiej w Żorach oraz urzędnicy z żorskich instytucji zagrali mecz piłki siatkowej. Nasze uczennice kibicowały drużynom, rozdawały słodycze a nawet zadbały o wyświetlanie prawidłowego wyniku meczu. Aktywnie włączyły się w rozpowszechnianie wiedzy o możliwościach pomocy ofiarom przemocy przez rozdawanie ulotek przechodniom i przypinanie wstążeczek pracownikom sądu. W ramach akcji, dziewczyny miały też możliwość zobaczyć sąd od środka. Pani kurator opowiadała jak pracuje się w sądzie pokazując przy tym różne pomieszczenia – gabinety, sale a nawet… sale rozpraw i cele.

Comments are closed.

Close Search Window