Tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi za nami 🙂 We wtorek 21.03 gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów naszego liceum oraz ich rodziców. Zaproszeni goście zwiedzali szkołę, w której wiele się w tym dniu działo.

W pracowni językowej prezentowany był program międzynarodowej wymiany Erasmus +, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów ZS3 (w tej chwili realizujemy w szkole dwa projekty i aktualnie gościmy nauczycieli i uczniów z 5 krajów! 🙂 – tu na gości czekała słodka niespodzianka: świeżo wypiekane gofry. W pracowni biologicznej oraz laboratorium chemicznym – doświadczenia, w których przyszli absolwenci mogli brać czynny udział – najciekawsze były: produkcja bubble tee w laboratorium chemicznym i  wytrącanie własnego DNA w pracowni biologicznej. Odbywały się również warsztaty z pierwszej pomocy. Dla wszystkich uczniów, których interesują służby mundurowe swoje stoiska przygotowały klasy: policyjna, strażacka i wojskowa. Nie zabrakło takich atrakcji jak: pokaz samoobrony, musztry wojskowej i zajęć na szkolnej strzelnicy. Goście mieli również okazję zobaczyć wóz strażacki oraz porozmawiać z uczniami, którzy opowiadali o praktycznej nauce w klasach mundurowych.  Na miejscu obecni byli również żorscy policjanci, którzy przygotowali stanowisko promujące służbę w policji. Nie zapomnieliśmy o uczniach, których interesują klasy mistrzostwa sportowego. W tym dniu swoje stanowiska miały również kluby sportowe promujące dyscypliny sportowe: piłkę siatkową i ręczną dziewcząt oraz baseball/softball.  Ósmoklasiści mogli również zapoznać się z bogatą ofertą Liceum Sztuk Plastycznych i zwiedzić profesjonalną pracownię projektowania graficznego, fotograficzną, malarską, ceramiczną czy rzeźbiarską oraz podziwiać twórczość naszych „plastyków”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli. Było was wielu, co nas bardzo cieszy.
Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty!